24.06 zostały zainaugurowane loty czarterowe z Łodzi na Majorkę. To połączenie, które przez całe wakacje będzie regularnie realizowane co środę.
Pierwszy samolot, zgodnie z lotniczą tradycją, został powitany salutem wodnym przez strażaków z Lotniskowej Straży Pożarnej. Pasażerów witano przy dźwiękach hiszpańskiej muzyki i częstowano lokalnymi majorkańskimi drożdżówkami – ensaimadas.
- Uruchomienie pierwszego czarterowego połączenia na Majorkę to dla nas powód do radości i ważny krok, który zwiększa dostępność jednego z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla mieszkańców regionu łódzkiego. Tym bardziej cieszy nas inauguracja lotu z łódzkiego lotniska, bo Rainbow również wywodzi się z Łodzi. Połączenia będą realizowane przez całe wakacje zapewniając turystom większą elastyczność w planowaniu urlopu oraz komfort podróży. Jesteśmy przekonani, że oferta spotka się z dużym zainteresowaniem i przyczyni się do dalszego rozwoju ruchu turystycznego w regionie. Aktualnie realizujemy wycieczki na Majorkę już z ośmiu polskich lotnisk – mówi Aleksandra Piwko-Susik, członkini zarządu Rainbow.
- Łodzianie od końca kwietnia mogą latać do Turcji, Tunezji, na wyspy greckie, do Albanii i Bułgarii. Wczoraj powitaliśmy salutem wodnym pierwszy rejs do Marsa Alam w Egipcie. A dziś, wraz z naszymi partnerami: biurami podróży TUI i Rainbow - witamy loty na hiszpańską wyspę Majorkę. Nie mamy wątpliwości, że ten kierunek będzie hitem tegorocznego lata. Nasi pasażerowie od dawna pokazują, jak bardzo lubią Hiszpanię, chętnie wybierając regularne loty do Alicante i Malagi. Teraz do tej hiszpańskiej rodziny dołącza Majorka. Liczymy, że wielu mieszkańców regionu jeszcze tego lata zamieni łódzkie chodniki na promenady na Majorce – mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.
